Szkolenie otwarte

 

SKUTECZNY MENEDŻER I SKUTECZNY ZESPÓŁ Z FRIS®

Wykorzystaj nowe, polskie narzędzie FRIS do lepszego zarządzania ludźmi i zwiększenia efektywności pracy zespołowej!

Zarządzanie zespołem bywa wyzwaniem dla menedżera. Zdarza się, że pracownicy to niemal sami znakomici specjaliści, a mimo to brakuje oczekiwanych efektów. Czasem ciężko jest menedżerowi zlecić zadania tak, by zostały one właściwie zrozumiane, a później tym samym trudno jest egzekwować ich realizację. Trudno jest być skutecznym w realizacji planów, ale też dbać jednocześnie o podtrzymanie odpowiedniego poziomu motywacji i wysokiego morale pracowników. Bywa, że brakuje przepływu informacji, dobrego planowania, staranności we wdrażaniu. Być może pojawiają się opóźnienia, niechęć do dzielenia się uzyskanymi wynikami, kłopoty w relacjach, rywalizacja. To wszystko sprawia, że u menedżera może pojawić się zniechęcenie i frustracja, a w zespole nie zachodzi synergia i trudniej jest uzyskać oczekiwany rezultat, do którego zespół został powołany.

Model FRIS i myślenia i działania zarówno szefa, jak i poszczególnych członków zespołu, znakomicie obrazują możliwe problemy pojawiające się między ludźmi. Dla menedżera jest to jednoznaczna wskazówka pokazująca potrzeby jego pracowników i możliwości ich zaspokojenia. Wiedza o tym, jakie mamy preferencje poznawcze i jakie mają inni ludzie, z którymi mamy współpracować i którymi mamy zarządzać, jest bezcenna w dążeniu do lepszych rezultatów.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do szefów zespołów oraz dla HRowców zajmujących się wspieraniem rozwoju i efektywności pracowników.

Co będzie się działo?

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z narzędziem psychometrycznym FRIS i z możliwościami jakie daje w zarządzaniu zespołem. Uczestnicy poznają również swój własny Styl Myślenia i Styl Działania. Na ok. 2 tygodnie przed szkoleniem każdy uczestnik dostanie osobisty dostęp do badania FRIS, a w trakcie szkolenia otrzyma obszerny raport indywidualny opisujący jego Styl Myślenia i Styl Działania.

Zakres tematyczny szkolenia:

1. Perspektywy poznawcze i model FRIS

2. Jaki jest mój Styl Myślenia i Styl Działania?

3. Efektywne komunikowanie się w zespole dzięki FRIS

3. Usprawnianie czterech filarów zarządzania z zastosowaniem FRIS:

  • Wyznaczanie zadań
  • Egzekwowanie zadań
  • Wspieranie rozwoju
  • Motywowanie

Kto prowadzi?


Beata Rzepka – Certyfikowany Trener FRIS, trener biznesu od 2008 roku, autorka czterech książek, wielu artykułów publikowanych w magazynie Personel i Zarządzanie, ekspert programu Biznes dla ludzi w TVN24 Biznes i Świat. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Personelem oraz Europejską Szkołę Trenerów. Specjalizuje się w szkoleniach dla talentów i menedżerów z zakresu kompetencji miękkich i zarządzania. Szkolenia prowadzi w stylu dynamicznym i angażującym, dając jednocześnie uczestnikom przestrzeń na doświadczanie i refleksję. Koncentruje się na stronie praktycznej poruszanych zagadnień.

Gdzie i kiedy?

w przygotowaniu

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz