Szkolenia szyte na miarę
Jeżeli Państwa oczekiwania i potrzeby wykraczają poza naszą propozycję programów rozwojowych dla Talentów oraz dla Menedżerów – z przyjemnością przygotujemy szkolenie w pełni dopasowane do Państwa potrzeb.
Zachęcamy do przyjrzenia się poniższym przykładowym obszarom wiedzy i kompetencji – z tych właśnie elementów – „klocków” zbudujemy dla Państwa idealne szkolenie. Wystarczy, że wskażą nam Państwo stosowne ich zakresy i konfiguracje. Z chęcią również pomożemy podjąć właściwą decyzję i przeprowadzimy badanie potrzeb szkoleniowych wśród pracowników Państwa firmy.
Wystąpienia publiczne i medialne
W życiu każdego lidera przychodzi czas, gdy musi on wystąpić przed publicznością, a czasami nawet w mediach. Czy to spotkanie z zarządem, czy występ na konferencji zewnętrznej, czy wypowiedź do mediów branżowych albo informacyjnych – warto wiedzieć w jaki sposób robić to dobrze i skutecznie przekazywać swoje myśli szerokiemu gremium.
Jak radzić sobie z tremą
Immanentnym elementem wystąpień publicznych jest trema. Czują ją nawet najlepsi aktorzy – choć oni umieją sobie z nią radzić. Nasz trening radzenia sobie z tremą jest jednym z najważniejszych wyróżników naszych szkoleń. Nie uczymy samych suchych faktów o prowadzeniu prezentacji – pokazujemy co zrobić, by nie dać spalić się tremie.
Techniki retoryczne
Przedstawimy najbardziej efektowne techniki retoryczne, z kategorii odwołujących się do umysłu, emocji, manipulujących treścią, związanych z błędami dedukcyjnymi, ukierunkowanymi na atak i zniekształcających przyczynę i skutek. Pozwoli to uczestnikom na wychwycenie nadużyć retorycznych w pracy oraz lepszą ochronę przed manipulacją werbalną.
Zarządzanie zespołem
Większość osób, które awansowały na stanowisko kierownicze, staje przed obawą o to, czy poradzi sobie z zarządzaniem zespołem. Czy nie popełni jakiegoś fatalnego błędu, czy nie zrobi czegoś głupiego, co całkowicie zniechęci podwładnych do zdrowej współpracy. Takie osoby potrzebują wsparcia w postaci dobrze przygotowanego szkolenia, na którym będą mogły nabrać większej pewności siebie i swoich kompetencji przywódczych.
Proponujemy ponadto ideę zarządzania skoncentrowanego na efektach, która wywodzi się wprost z modelu ROWE (Results-Only Work Environment). Dzięki takiemu podejściu menedżer staje się prawdziwym liderem, przywódcą, potrafiącym dać pracownikowi zaufanie, odpowiedzialność i wolność dorosłego człowieka, a jednocześnie zapewnić sobie dobre wyniki pracy podwładnych.
Zachowania statusowe
Zapoznamy uczestników z modelem statusu i gier statusowych (zachowań nisko- i wysokostatusowych), za pomocą których na własnym przykładzie przekonają się jak można w prosty i szybki sposób poprawić swoje umiejętności komunikacyjne i osiągać wyznaczone cele. Gry statusowe to ewolucyjnie wykształcone zachowania decydujące o tym, jakie miejsce dana osoba zajmuje w hierarchii grupy. Status jest jedną z najważniejszych sił motywacyjnych – warto wiedzieć jak ją okiełznać!
Improwizacja aktorska
Nieprzewidziane sytuacje, w czasie których nie wiadomo, co powiedzieć, blokada umysłowa, trudności w porozumieniu się z osobami zupełnie odmiennymi – można temu zaradzić stosując metody zaczerpnięte z improwizacji aktorskiej. To również jedna z ważnych kompetencji wpływających na wystąpienia publiczne. Im lepiej umiemy improwizować, tym pewniej i swobodniej czujemy się występując.
Skuteczny networking
Budowanie zdrowych i dobrych relacji z ludźmi to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na większości stanowisk. Pomaga temu znajomość sztuki networkingu. Pamiętajmy jednak, że łatwo tę sztukę wypaczyć i sprowadzić do bezrefleksyjnego wymieniania się wizytówkami, do których się nigdy więcej nie powróci. Pokażemy w jaki sposób uprawiać networking z klasą, mądrze i przede wszystkim skutecznie.
Work-life balance
Coraz więcej firm dąży do tego, by zapewnić pracownikowi pozytywne doświadczenia związane z miejscem pracy. Jednym z elementów dobrych doświadczeń pracownika jest zachęcanie go do dbania o równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Proponujemy sprawdzone sposoby na poprawę tej równowagi i podniesienie dzięki temu jakości życia.
Jak radzić sobie z krytyką
Nie da się uniknąć krytyki. I choć coraz częściej standardy organizacji pilnują sposobu udzielania informacji zwrotnej, to nawet jeżeli pojawi się w niej konstruktywna krytyka – wiele osób ma problem z tym, by emocje z nią związane nie przygniatały i nie osłabiały ich konstruktu psychicznego. Tym gorzej, gdy zdarzy się sytuacja nieprzemyślanej krytyki, z którą niełatwo się zmierzyć nawet najtwardszym jednostkom. Warto poznać sposoby na radzenie sobie z taką krytyką.
Jak radzić sobie ze stresem
Podobnie jak nie da się uniknąć krytyki – tak samo nie da się uniknąć stresu. Nie proponujemy „zatrzymania się i policzenia do dziesięciu”, bo to rzadko kiedy cokolwiek daje. Proponujemy szersze spojrzenie na zjawisko stresu i skuteczniejsze metody go okiełznania.
Rozwijanie swojej kreatywności
Wiele zawodów potrzebuje na co dzień umiejętności spojrzenia świeżym okiem na dany problem, znalezienia rozwiązania innego, niż dotychczasowe, bądź wymyślenia czegoś, co będzie strzałem w dziesiątkę. Nawet najbardziej kreatywne osoby potrzebują stymulacji umysłu i pewnego treningu, który sam w sobie może być nietypowy i oderwany od codziennych realiów, ale gdy do tych realiów powróci – łatwiej mu będzie dostrzec coś, czego dotychczas nie widział.